XIX Festiwal Nauki i Sztuki w Krakowie

W dniach od 16 do 18 maja na krakowskim Rynku Głównym odbył się już po raz XIX Festiwal Nauki i Sztuki w Krakowie, tym razem pod hasłem „Przyszłość w nauce, nauka w przyszłości” i patronatem polskiego chemika Eugeniusza Kwiatkowskiego.

Z tej okazji pracownicy, doktoranci i studenci Instytutu Biologii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie zorganizowali liczne warsztaty i pokazy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się m.in., doświadczenia chemiczne, badania aktywności fotosyntetycznej roślin wodnych i lądowych oraz okazy porostów. Odwiedzający mogli też podziwiać „mleczne tornado”, poznać właściwości napięcia powierzchniowego i zobaczyć żywe kleszcze. Dodatkową atrakcją był spektakl o tematyce chemicznej pt. „O doktorze, co na piękno pomoże” przygotowany przez studentów Koła Naukowego Przyrodników „Biosfera”.

Atrakcji podczas tegorocznej edycji festiwalu było wiele. Można mieć nadzieję, że za rok znów się spotkamy w tym samym miejscu, w jeszcze większym gronie niż dotychczas. Serdecznie zapraszamy!

dr Bartłomiej Zyśk

Fot. dr Włodzimierz Wojtaś