Konferencja naukowa „Ochrona przyrody powierzchni ziemi i krajobrazu w kontekście obowiązujących przepisów”

Instytut Biologii zaprasza na Konferencję:

Konferencja ma charakter naukowo-warsztatowy i jest elementem systemowych działań Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. U podstaw naukowej części spotkania leżą zagadnienia związane z ochroną powierzchni ziemi i krajobrazu, których celem jest wypracowanie systemowych rozwiązań prawnych i merytorycznych. Warsztatowy charakter spotkania przejawia się w dostarczeniu uczestnikom praktycznej wiedzy z zakresu ochrony przyrody, w tym szczególnie zagadnień związanych z ograniczaniem szkód w środowisku przyrodniczym.

Konferencja została przygotowana we współpracy z jednostkami naukowymi: Akademią Pomorską w Słupsku,  Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytetem Przyrodniczym w Lublinie, Uniwersytetem Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, Uniwersytetem Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Ponadto z Głównym Inspektoratem Ochrony Środowiska, Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie oraz Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Krakowie.

Szczegóły na: http://konferencja-czerwiec2019.gdos.gov.pl/