58. Zjazd Polskiego Towarzystwa Botanicznego

W dniach od 1 do 5 lipca 2019 roku w Instytucie Biologii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie odbywa się 58. Zjazd Polskiego Towarzystwa Botanicznego pod hasłem „Botanika bez granic”. Głównymi organizatorami konferencji są Instytut Botaniki Polskiej Akademii Nauk, Instytut Botaniki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Instytut Biologii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego. Patronat naukowy nad Zjazdem objęli Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Prezes Polskiej Akademii Nauk, Marszałek Województwa Małopolskiego, Prezydent Miasta Krakowa, JM Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, JM Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego, JM Rektor Uniwersytetu Rolniczego oraz Przewodniczący Komitetu Biologii Organizmalnej PAN.

W 14 sekcjach uczestniczyć będzie ponad 400 naukowców przybyłych zarówno z jednostek krajowych, jak i zagranicznych. W trzech ostatnich dniach Zjazdu (od 5 do 7 lipca) zaplanowano 7 sesji terenowych, które obejmują ciekawe pod względem przyrodniczym obszary południowej Polski.

Szczegółowy programu 58 Zjazdu PTB: