Informacja na temat aktualnych możliwości zakwaterowania w domach studenckich

Szanowni Państwo,

Pani dr Anna Stolińska – Prorektor ds. Studenckich- przypomina, że cały czas mogą Państwo ubiegać się o przyznanie miejsca w naszych domach studenckich w bieżącym roku akademickim. Uczelnia dysponuje wolnymi miejscami, w tym przeznaczonymi dla studentów, którzy chcą zamieszkać w akademiku podczas sesji egzaminacyjnej i w semestrze letnim. Chcemy, aby procedura przyznawania miejsc była dla Państwa prosta, szybka i wygodna. Osoby, które chcą skorzystać z zakwaterowania w akademiku, prosimy o wysłanie maila (ze swojej studenckiej skrzynki mailowej) na adres: samorzad@up.krakow.pl
W tytule maila proszę wpisać: „Wniosek o akademik”.
W treści maila proszę wpisać następujące informacje:
1) swoje imię i nazwisko,
2) numer albumu,
3) rok i kierunek studiów, stopień studiów (I stopnia, II stopnia, jednolite mgr),
4) nr telefonu komórkowego,
5) nazwę preferowanego akademika („Za Kolumnami”, „Krakowiak”, „Zaułek” lub „Atol”).
Samorząd Studentów, który zajmuje się przydzielaniem miejsc w domach studenckich, będzie na bieżąco informować Państwa o przyznaniu miejsca w akademiku. Po uzyskaniu informacji o przyznaniu miejsca, mogą Państwo zgłosić się już bezpośrednio na recepcję danego akademika w celu zakwaterowania.
Jednocześnie informujemy, że obowiązują cały czas te same stawki za pobyt w akademikach. Przykładowo, student, który podejmie zakwaterowanie w DS. „Za Kolumnami” w pokoju 2-osobowym zapłaci 445 zł za miesiąc. Student, który zamieszkał w akademiku, w każdej chwili może zrezygnować z zakwaterowania. W takiej sytuacji, za zakwaterowanie przez niepełny miesiąc kwota należności wynosi odpowiednio: połowę opłaty miesięcznej – za okres nie dłuższy niż pół miesiąca lub pełną opłatę miesięczną – za okres dłuższy od połowy miesiąca.
Istnieje również możliwość zakwaterowania jednej osoby w pokoju – w takiej sytuacji opłata za miejsce jest większa o 75% (czyli w przypadku zakwaterowania pojedynczej osoby w pokoju 2-osobowym w DS. „Za Kolumnami” opłata za miejsce wynosi 778,75 zł za miesiąc).
Zarządzenie Prorektora ds. Studenckich w sprawie opłat za domy studenckie znajdą Państwo na stronie:
W razie wszelkich dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu z Samorządem Studentów (samorzad@up.krakow.pl) lub Biurem Spraw Studenckich (stypendia@up.krakow.pl).
Jednocześnie informujemy, że niezależnie od ww. możliwości zakwaterowania, w okresie od dnia 1 do 21 lutego 2021 r., istnieje również możliwość zakwaterowania w ramach tzw. noclegów krótkotrwałych. Szczegółową informację oraz cennik znajdą Państwo na stronie:

Dyrekcja IB